Огірки та томати незмінні лідери ранніх овочів

Лідерство серед ранніх овочевих й надалі очолюють огірки та томати. Співвідношення зайнятих у закритому ґрунті площ за останні декілька років частково зменшилися. Якщо раніше вони займали 60% теплиць, то на теперішній час вони займають площі: огірки 48% та томати 44%.

На сьогодні огірок більш популярний у споживачів ніж томат, за величиною імпорту в Європу він посідає третю сходинку з овочевих культур. При своїй невибагливості до світла й весняному попиту, його вирощують по всій країні, тому він є пріоритетним вибором тепличників. Більшість овочів при вирощування потребують багато світла і вище 25 градусів тепла, а при теперішній вартості на енергоносії, значно збільшується собівартість кінцевого продукту. Для огірка ж головне вчасний полив та температурний режим, росте він швидко й врожайно.

Наступну сходинку займає томат, який посідає вагоме значення в раціоні українця, процеси його вирощування для тепличників добре знайомі й відпрацьовані.

Перевагу вирощування огіркам та томатам на закритих ґрунтах віддають в зв'язку з порівняно не високими затратами з іншими овочевими, а попит стабільний.

Однак споживчий кошик українця поступово змінюється більш урізноманітнюється, починаючи з 2011 року виробництво огірків та томатів зменшується, натомість багато теплиць на даний час з орієнтовані на вирощуванні та збуті салатів і зелені.

Товари в статті