Особенности выращивания редьки летней

Редька літня — однорічна, трав’яниста, перехреснозапильна, швидкоростуча, холодостійка культура. Продуктовим органом її є коренеплід. Товарну продукцію рослина утворює через 40-60 діб після з’явлення сходів. В Україні її вирощують лише у відкритому ґрунті, як ранньостиглу культуру.

Біологічні та ботанічні особливості, вимоги до умов навколишнього середовища й агротехніка такі ж самі, як для редиски, але з деякими особливостями. Вони полягають у тому, що коренева система, листковий апарат і коренеплоди дещо більші, ніж у редиски. Так, коренева система проникає в ґрунт на глибину до 100 см. Розетка складається з 6-10 листків, висота їх досягає 30 см, а діаметр — до 40 см. Коренеплоди білі круглі або видовжені, масою від 30 до 200 г. Товарну продукцію редька літня формує через 30-40 діб після з’явлення сходів.

До родючості ґрунту редька літня менш вимоглива, ніж редиска. Вона добре росте на слабокислих ґрунтах. Насіння її висівають рано навесні. Спосіб сівби широкорядний (45 см) або стрічковий (20+50, 20+20+50 см). Норма висіву насіння 6-8 кг/га. Загущені посіви боронують поперек напрямку рядків з метою проріджування. Проводять боротьбу з бур’янами, шкідниками та розпушують міжряддя. Урожай збирають вибірково за 2-3 заходи, коли коренеплоди досягнуть у діаметрі 2,5-3,0 см. Середня врожайність коренеплодів становить 15,0-20,0 т/га. З ґрунту на 10 т урожаю редька літня виносить 55 кг азоту, 20 — фосфору і 50 кг калію.

Насіння редьки літньої вирощують безпересадочним способом подібно до редиски. Маса 1000 насінин становить 7-9 г, при вологості 9% насіння зберігає схожість 4-6 років.

За тривалістю вегетаційного періоду (від з’явлення сходів до першого збору врожаю) сорти редьки літньої поділяють на ранні (до 50 діб), середньостиглі (51-70), середньопізні (71-90) та пізньостиглі (понад 90 діб).

автор: Барабаш О.Ю., Тараненко Л.К., доктор биологических наук, Сыч З.Д.

источник: Биологические основы овощеводства // Барабаш О.Ю., Тараненко Л.К., Сыч З.Д.

интернет источник: agromage.com